2014m. Klubo nuotraukos

Fotoklubo narių kelionė aplink Baltiją – tęsiasi

 

 Aplanko susigiminiavusius miestus

Klubo „Palangos fotoklubas 750“ atsakingasis sekretorius Aidas Indriošius sako buvęs išvykos į Lenkiją koordinatorius: Baltijos skirtingas įvaizdis fotomenininkus kaskart pakeri vis labiau.

„Fotožygis, kuris tęsiasi nuo 2008-ųjų, vadinasi tuo pačiu vardu – „Baltija“. Lankome visus tuos miestus, kurie yra Palangos draugai. Pirmiausia pabuvojome Jūrmalciemse, 2009 metais  - Svetlogorske (Rusija, Kaliningrado sritis), 2010 m. – Kihnu saloje (Estija), 2011 m. – Naatali (Suomija), 2012 m. – Sankt Peterburge (Rusija). Nuo tada iki šių metų rugpjūčio klubo žygis buvo nutrūkęs“, - prisimena sumanymo istoriją jo koordinatorius.

Kiekvienąkart vykdami į miestą, su kuriuo bendradarbiauja Palanga, fotografai nuveža lauktuvių: ne tik kurorto vadovybės perduotas dovanas, bet ir savo klubo narių darbų parodas iš ankstesniais metais vykusių kelionių. Šįkart, kaip patikino A.Indriošius, palangiškiai Lenkijoje buvo sutikti itin svetingai ir garbingai.

Vežė mero dovanas

„Į Ustką vežėme Palangos kultūros centro perduotus linkėjimus ir suvenyrus. Lenkai mus pasitiko išskėstomis rankomis. Nors svečioje šalyje praleidome vos tris dienas (viešnagė vyko rugpjūčio 20-23 dienomis – aut.past.), manau, kad ši išvyka sustiprino tiek fotografų, tiek miestų, tiek tautų ryšius, – pasakoja fotomenininkas. – Vykome septyniese, prie mūsų netruko prisijungti vietos fotografai. Keliavome Baltijos pajūriu ir fiksavome vaizdus, sutiktus žmones, jų darbus. Visa tai, ką nufotografavome, palangiškiams ir kurorto svečiams parodysime – rugsėjo viduryje planuojame atidaryti fotografijos darbų iš Lenkijos parodą“.

Tiesa, vietos, kurioje bus surengta Palangos fotoklubo narių darbų paroda, pašnekovas dar neįvardijo –ieško.

Sužavėjo kultūros centrai

Paklaustas, kokį įspūdį paliko Baltijos pakrantė Lenkijoje, fotografas atskleidžia, kad ji – visose šalyse yra skirtinga. Lakantis Ustkoje  palangiškiams į akis krito ne kurortų panašumai, o jų skirtumai. Pirmiausiai - aukštesnis krantas ir įvairesnė augmenija.

„Ten kopos gerokai aukštesnės, už jų auga bukai, o už pastarųjų tvyro ežeras, - dalijasi įspūdžiais palangiškis. - Pats miestelis yra ir didesnis, ir aktyvesnis nei Palanga. Buvo akivaizdu, kad šis Lenkijos kurortas nesiakcentuoja vien tik į vasaros sezoną. Ustkoje veikia ir pramoninis, ir pramoginis uostai, senamiestis išsaugojo senovinį veidą, čia veikia du didžiuliai kultūros centrai. Sužavėjo, kad sudarytos idealios sąlygos bet kurios srities menininkams - skulptoriams,dailininkams, fotografams. Ko, deja, negaliu pasakyti apie Palangą – fotografai mūsų kurorte neturi savo vietos, nuolat ieškome erdvės parodai surengti“.

Išleis albumą

Kartu su A.Indriošiumi Ustkoje svečiavosi „Palangos fotoklubo 750“ nariai: Darija Vasiliauskienė, Viktoras Večerskis, Aldas Žolys, Arvydas Bogočionkas, Steponas Urbonas ir Martynas Lapas.

Ateinančią vasarą Palangos fotomenininkų žygis aplink Baltijos jūrą tęsis – ketinama aplankyti Švediją. Prie palangiškių šioje kelionėje žadėjo prisijungti ir Ustkos fotomenininkai. A.Indriošius sako, kad po to dar liks aplankyti Vokietiją ir Daniją. Kas toliau?

„Tada planuojame išleisti visų aplankytų Baltijos šalių fotografijų albumą. Tai bus visų mūsų klubo narių žygių „Baltija“ įamžinimas“, - tvirtai žada klubo „Palangos fotoklubas 750“ atsakingasis sekretorius.

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti